דיכאון אחרי החתונה

דיכאון אחרי החתונה

יום החתונה הוא יום שיא בחייהם של אנשים רבים, משום שבו הם מקבלים את מירב תשומת הלב, הם נראים במיטבם ומשום שהשקיעו מאמץ רב כדי להגיע אליו. מסיבה זו, אחד מכל 10 מתחתנים סובל מדיכאון פוסט חתונה שמתחיל בימים שאחרי. אנחנו באתר reshimu  נסייע לכם להבין איך מתגברים עליו.

דיכאון אחרי החתונה – למה זה קורה?

הזמן הממוצע לתכנון חתונה הוא כחצי שנה. בתקופה זו עיקר השיחות, המטרות והעיסוק נסובים סביב החתונה, ולכן כאשר היום הגדול עובר, קיימת אצל מתחתנים רבים ריקנות שעדיין אין מטרה אחרת שממלאת אותה.

ארגון חתונה הוא לא עניין פשוט, ובמשך מספר חודשים הזוג מתמרן בין העבודה והשגרה לבין ההכנות לאירוע, ההתמודדות עם ההורים והספקים, השאלות מהסביבה והחששות שמשהו ישתבש. בתקופה זו בני הזוג לא יכולים להרשות לעצמם לשקוע בקושי, ובימים שאחרי, כאשר כבר לא צריך לעמוד יותר על המשמר, הם חווים את כל התשישות שהצטברה בתקופה זו, ואת חוסר האנרגיות לעשות כל דבר אחר.

מתחתנים בעלי נטייה לפרפקציוניזם, נוטים יותר ללקוח בדיכאון שלאחר החתונה משום שהם מסתכלים על מה שלא הסתדר במאת האחוזים, ויודעים שאין ביכולתם לתקן זאת. מכיוון שהם מתעמקים במה שהשתבש, הם שוכחים שהיו לחתונה גם צדדים יפים, והם צובעים בשחור את מה שהיה אמור להיות היום המאושר בחייהם. מכאן הדרך לדיכאון אינה ארוכה.

הסיכוי לדיכאון של אחרי החתונה גדל במקרים בהם בני הזוג סיימו את החתונה בהפסד. זוגות שמגלים שהחלום שלהם על חתונה מושלמת מביא אותם בימים שלמחרת החתונה לבקש הלוואות או להצטמצם כתוצאה ממינוס שנפער בחשבון, נוטים לחוות דיכאון של אחרי החתונה ולתהות האם היא היתה שווה את זה.

עוד סיבה נפוצה לדיכאון פוסט חתונה היא הקושי לשחרר. ההתרפקות על היום הנהדר שהיה, מונעת מאותם מתחתנים להסתכל קדימה ולראות אילו עוד דברים נהדרים צפויים לקרות להם בדרך. כל מה שהם רואים בנקודה זו, היא כיצד השיא חלף לו, ושוקעים בדיכאון.

איך מתגברים על דיכאון שלאחר החתונה?

מכיוון שיכולים להיות גורמים רבים לדיכאון, חשוב לאתר את הגורם ולהתאים לו את הפתרון. כך למשל, אם הבעיה היא העדר מטרה, אפשר להחליט על המטרה הבאה בדרך – החל מעיצוב מחדש של הבית וכלה בקניית דירה. מציאת מטרה חדשה תתן לכם את האנרגיות להמשיך ולרוץ, ותמלא את החור שנוצר לאחר שהחתונה התקיימה.

קשה להלחם בנטייה הפרפקציוניסטית, אך ניתן להתגבר עליה על ידי הצבת מטרה גדולה חדשה. פרפקציוניסטים צריכים את מלוא המשאבים שלהם לטובת המטרות שהם קובעים, ולכן גם במקרה הזה הצבת מטרות חדשות גדולות יכולה להוציא את הפרפקציוניסט מהדכאון.

לעומת זאת, אם הבעיה שלכם נובעת מהתשישות של אחרי החתונה, נסו לקבוע לעצמכם ירח דבש מרגיע שבו תוכלו לצבור כוחות ולהתרענן. אחרי שתחזרו מחופשה זוגית מפנקת, סביר להניח שתוכלו לחזור אט אט לשגרה ולאנרגיות הרגילות שלכם.

 אם הסיבה לדיכאון אחרי החתונה שלכם היא כלכלית, תוכלו לפתור אותה באמצעות יצירת תקציב מסודר שיביא לסגירת החוב בהקדם. האמיצים שביניכם יוכלו לנצל את המצב כדי לרכוש אימון כלכלי שיאפשר לכם לא רק לסגור את המינוס מהחתונה אלא גם לחסוך לקניית דירה והגשמת המטרות הכלכליות העתידיות שלכם, ואולי אפילו גם ליצור לכם בסיס לעצמאות כלכלית.

 אם יש לכם קושי להתנתק, תנו לעצמכם את הזמן, למשל על ידי עיצוב עצמי של אלבומי החתונה שלכם. עם הזמן מובטח שתצליחו למצוא נושאים ומטרות אחרות שימלאו את חייכם, אך כך לא תצטרכו להפרד מיום החתונה והתחושה הנהדרת לפני שתרגישו מוכנים לכך.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אחרי החתונה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.