תכנון כלכלי לאחר החתונה

תכנון כלכלי

החתונה היא רק הראשונה ברצף האתגרים הכלכליים המחכים לזוג צעיר. אם אתם מתכננים לקנות דירה או להביא לעולם ילדים משותפים, כדאי שתכירו את ההשלכות הכלכליות שלהם, ותתכננו את הצעדים בתבונה.

תכנון כלכלי ראשוני

לאחר החתונה עליכם להחליט האם אתם מעוניינים בחשבון משותף או בשני חשבונות נפרדים ולבחור מתווה של תכנון כלכלי. אם אתם כמו רוב הזוגות, זוהי השיחה הרצינית הראשונה שלכם על כסף, ולכן חשוב שתערכו אותה בצורה פתוחה, תוך קבלת האחר והבנתו, ותוך רצון ליצור מתווה שיתאים לשניכם. עליכם להחליט מה תהיה המדיניות שלכם לגבי כניסה למינוס, מאיזה סכום עליכם להתייעץ לפני קבלת החלטה כלכלית, ומה המטרות הכלכליות שלכם. תכנון כלכלי טוב הוא הבסיס הן להתנהלות כלכלית נכונה, והן להפחתת מתחים בזוגיות.

אחוז לא מבוטל מהזוגות מסיים את החתונה בהפסדים וחובות. אם אתם זוג כזה, חשוב שתחליטו על אסטרטגיה לטיפול בחוב ותמנעו מהוצאות גדולות עד למועד בו הוא ייסגר. לא מומלץ להתחיל לקחת הלוואות לטיפול בו, שכן את התשלומים עליהן תצטרכו למשוך לתקופה ארוכה אחר כך. עדיף לנסות ולבצע קיצוץ בהוצאות ולהקטין בצורה זו את כמות החוב.

תכנון כלכלי לעתיד הקרוב

התחנה הבאה של רוב המתחתנים היא קניית דירה. מכיוון שמשכנתא היא הלוואה שמוחזרת במשך לפחות 10 שנים, כדאי לגשת אליה ממקום מודע, וכאשר היא מתאימה לתכנון כלכלי אותו תצרו. חשוב לזכור כי ההחזר של המשכנתא גדול ממנה פי 1.2-2. מסיבה זו הגדלת ההון העצמי גם במחיר של לחכות זמן נוסף לפני הקנייה או קניית דירה קטנה או זולה יותר, יכולות להיות משמעותיות בטווח הארוך, ולכן תכנון כלכלי הוא צעד נבון לפני לקיחת משכנתא.

יש המון דברים שצריך לדעת כדי לקחת משכנתא, החל מאילו מסלולים יש ואיך מאזנים בין סיכוי לחסכון לבין הרצון לדעת כמה בערך ירד בכל חודש, וכלה בצפי עתידי לגבי הריבית העתידית, רמת ההכנסה שלכם, ומיקום נקודת היציאה נכון.

עוד משהו שחשוב לתכנן הוא את ההוצאות העתידיות שלכם. אם אתם מתכננים להביא ילדים לעולם תכנון כלכלי לפני לקיחת משכנתא חשוב אף יותר. כאשר ילדים נולדים הוצאות הבית גדלות משמעותית, ומשכנתא שיכלה להתאים לכם להיקף ההוצאות הישנות, הופכת לכבדה מאד ועלולה להכניס אתכם למינוס.

לתכנן את הילדים

אמרה ידועה אומרת שכל ילד מביא את הברכה שלו, אבל אם חשוב לכם להשאר ללא מינוס בחשבון, כדאי שתתכננו נכון את הבאת הילדים. מכיוון שהבאת ילד לעולם גוררת הן עלויות נוספות בסעיפי תקציב רבים, הן אובדן של חלק מההכנסה והן הוצאות חד פעמיות בסמוך ללידה, חשוב לבצע תכנון כלכלי ולראות האם ומתי אתם מסוגלים להביא ילד לעולם.

לתכנן את הפנסיה

סביר להניח שאתם תחיו כבר עד גיל 100, ולכן עליכם להתחיל לחשוב על מצבכם הכלכלי בעת הזקנה. בתקופה זו, רגע לאחר הנישואין, חלון ההזדמנויות שלכם פתוח ואם תנצלו אותו במלואו תוכלו ליצור לעצמכם חוסן פיננסי שישמר לאורך השנים ובעיקר בתקופת הפרישה שלכם. בכדי להגיע לעצמאות כלכלית יש צורך בתכנון כלכלי מוקפד, הכולל יעדים ומטרות, ולכן כדאי לעשותו אצל יועץ ומאמן מקצועי.

לסיכום, כפי שניתן לראות לתכנון כלכלי עשויה להיות השפעה אדירה על העתיד שלכם. בעידן בו רוב המשפחות הישראליות נמצאות במינוס, ההחלטות שתעשו רגע אחרי החתונה יכולות להטות את הכף ולהעביר אתכם למצב של עצמאות כלכלית.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אחרי החתונה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.