למה כדאי לפנות לייעוץ זוגי לפני החתונה

עורך דין לגירושין

זהו זה, זה קרה! הוא כרע, הוא קנה, הוא הציע! אז זו לא בדיוק הפתעת השנה, כי כבר דיברתם על זה, אבל בכל זאת… לכמה ימים – הוא הנסיך על הסוס הלבן, ואת היא… סינדרלה.

כדי שה"כמה ימים האלו" יוכלו להימשך, כדי שהאהבה, האמון, הצמיחה והאושר יוכלו להתעצם, וכדי שבאמת תתנו לעצמכם את הסיכוי לחיות באושר ועושר עד עצם היום ההוא, אולי כדי לרגע להניח את האגדה בצד, ולהביט בכל העניין בעיניים קצת יותר מפוכחות ובוגרות.

 

בעת האחרונה, שמעתי על כמה זוגות שקיבלו כמתנת חתונה מספר פגישות עם יועץ זוגי, ולטעמי יש הרבה היגיון בדבר. למעשה אולי אפילו עדיף שתהיה זו מתנת טרום חתונה.

(אגב, אני חייבת לציין שאינני יועצת זוגית כלל וכלל, אלא אחת ששרדה כמה עונות חתונות ובריתות וחיה לראות מה עלה מהם. ולאחר גילוי נאות זה…)

התמודדות עם משברים בזוגיות לפני החתונה תורמים לחיי נישואין יציבים

אם נחשוב על העניין לרגע, ברוב ההחלטות הגדולות שניצבות בפנינו, לימודים, עבודה, בחירת מקום מגורים וכו', אנחנו משתדלים להקיף ולהבין את הנושא כדי להחליט החלטה מושכלת, חכמה, יעילה. אנחנו בודקים ומנסים לוודא שבחירתנו נכונה לנו ולצרכינו, שנהיה מסופקים לאורך זמן, שנוכל לעמוד בה, ושלא כל משבר ישבור אותנו! אבל כשמדובר בזוגיות ואהבה משתלט עלינו חלק אופטימי, תמים ולעיתים אף חולמני, החלק הזה שרוצה להיות סינדרלה. זה אמנם מקסים ומלבב ואסור לדכא את הצד הזה בתוכנו, אבל כדאי ורצוי להוסיף לו את העין הביקורתית. הרי הבחירה בזוגיות ונישואין היא בחירה שתלווה אותנו לעד, אפילו אם נחליט להפר אותה. אנחנו ממש לא רוצים שמשבר הזוגיות הראשון שנחווה יהיה כזוג נשוי!

מספר פגישות אצל יועץ זוגי יכול לפתוח לנו את העיניים בנוגע ל"עסקה" הזו שאנחנו עומדים לחתום, הלא היא עסקת חיינו. בין אם מדובר בספקות אמיתיים, שראוי מאד לתת עליהם את הדעת לפני שעומדים מתחת לחופה, מבזבזים הון, מפיחים תקווה בלבבות המשפחות והסבתות, וכל שאר ההפסדים והכאבים הכרוכים בשבירת הנישואין, ובין אם אלו סתם, הבדלים וחילוקי דעות שכל זוג וזוג מתמודד איתם. אתם בטח יודעים, (ואם לא – תתעוררו!) כל זוג וזוג מתמודד עם קשיים ומשברים בזוגיות ובנישואין שנובעים מהבדלים בתפיסת החיים, סדרי עדיפויות, שאיפות ורצונות. ריבים והתלבטויות הם מנת חלקם של הבוחרים לחיות בשניים. כמו בכל עסקה, you win some you lose some, וברגע שנכנסים לעסקה בעיניים פקוחות, ויודעים מה מרוויחים ומה מפסידים, איפה אנחנו מתפשרים ובשביל מה בעצם החלטנו להתפשר, יש סיכוי גבוה יותר שנוכל לעמוד בעסקה הזו. כשיודעים מול מה מתמודדים קל יותר לקחת אחריות! ולכן, כמה פגישות הבהרה שכאלו אצל יועץ זוגי יכולות להפוך את הדרך אל החופה ומחוצה לה לברורות יותר, נינוחות יותר ואולי אפילו מבטיחות יותר.

קל להתחתן – קשה להישאר נשואים, אמרה חכמה של חבר יקר. תהיו בטוחים שעשיתם מה שביכולתכם כדי להחליט נכון.

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה ייעוץ זוגי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.