טעויות זוגיות אחרי החתונה

זוגיות

כל הסרטים של דיסני מראים לנו זוגיות מושלמת שבה "הם חיו באושר ובעושר עד עצם היום הזה", אך זוגיות היא דבר שצריך לתחזק ולטפח כדי שהיא תמשיך להיות טובה ומאושרת. כאשר תקופת החיים בזוגיות עתידה להימשך יותר מ-60 שנים בממוצע, חשוב לזהות את הטעויות הנפוצות ולהמנע מהן ולגלות את הדרכים לשמר את האהבה גם לאורך זמן.

טעות זוגיות מספר 1: המובן מאליו

אף אחד לא רוצה להרגיש שלוקחים אותו כמובן מאליו, לא במקום עבודתו ובטח ובטח לא בתוך זוגיות. עם הזמן ונוכחות הטבעות, קל לנו לחשוב שבני הזוג שלנו יהיו לצידנו לא משנה מה, ושמה שהם עושים עבורנו הוא מובן מאליו. המחשבות הללו פוגמות באופן קשה בזוגיות, משום שהן  גורמות לבן הזוג להאמין שהשקעתו אינה מוערכת וכתוצאה מכך, בן הזוג עשוי להפוך מתוסכל ואפילו להפסיק לעשות למען השני. מצב זה עלול להתפתח לכדי כדור שלג שבו בני הזוג מפסיקים לעשות דברים אחד בשביל השני ובשביל הזוגיות שלהם, ומכאן הדרך לגירושין קצרה.

בכדי להתגבר על ה"מובן מאליו", חשוב להעריך את הפעולות שנעשות עבורכם ולפרגן לבן הזוג שעשה אותם בהזדמנויות המתאימות. אם גרתם לבד, אתם בוודאי זוכרים כמה קשה לתחזק את הבית כשעובדים במקביל, ולכן אל תהססו להודות ולתת מילה טובה עבור השקעה שנעשתה. אם בן הזוג עשה עבורכם משהו שמקל על חייכם או שהייתם עושים עבורו כדי להביע אהבה, העריכו זאת והודו לו גם על כך. אל תזלזלו בחשיבות של לומר "אני אוהב אותך", כי היא מנוע שמאפשר לזוגיות להמשיך ולהיות נהדרת לא פחות מאשר בזמן בו מילות האהבה נאמרו לראשונה.

טעות זוגיות מספר 2: שחיקה

זה שהתחתנתם לא אומר שאתם צריכים לעשות הכל יחד, ולהיות זה עם זו בכל דקה פנויה. מחקרים מוכיחים כי ככל שיש לבני הזוג יותר תחביבים וחברים שאינם משותפים, יש להם גם זוגיות טובה, יציבה ונעימה יותר. הסיבה לכך היא שאנחנו צריכים את הזמן להתגעגע זה לזאת, לחוות חוויות אחרות שאפשר לספר עליהן אחר כך, ולהמשיך להיות מי שאנחנו גם לאחר שנכנסנו לזוגיות מחייבת.

הזוגות שמקפידים לעשות הכל יחד וכל החברים שלהם משותפים, מפסיקים לעניין את עצמם מתישהו, ומכיוון שאין להם לגיטימציה לעשות דברים לבד מתחילים להופיע בקשר שקרים ותירוצים או עצבים והתגוננות.

הפתרון האידיאלי הוא לתת לבני הזוג אוויר לנשימה. דרבנו אותם לפגוש חברים שאינכם בקשר איתם, עודדו אותם לצאת לפעילויות וחוגים גם בלעדיכם, ותנו להם את הזמן להתגעגע אליכם. אין דבר נחמד יותר בזוגיות, מלחזור לחיוך של בן זוג שהתגעגע אליך קצת, ולחלוק איתו סיפורים וחוויות.

טעות זוגיות מספר 3: ריחוק

כמו בכל דבר בחיים גם בזוגיות צריך לשמור על מינונים נכונים, שכן הצד השני של המטבע הוא לעשות כמעט את הכל בנפרד ולהפגש רק כשהולכים לישון. כאשר בן הזוג חי עולם שלם שאין בו מקום לחצי השני שלו, עלולות להיווצר תחושות קשות של קיפוח, ניכור ושעמום מהקשר. מכאן הדרך קצרה מאד לגירושין, שכן גם ככה בני הזוג מרגישים שהם רק חולקים דירה.

הפתרון הוא למצוא גם זמן לביחד. חשוב שיהיו לכם חיים מלאים ומעניינים, אבל עליכם להשקיע גם בזוגיות שלכם על ידי השקעת זמן בפעילויות אותן תעשו יחד. כדאי גם למצוא לפחות שעה בכל יום להשלמת פערים, התעדכנות ושיתוף של בני הזוג במה שעובר עליכם.

טעות זוגיות מספר 4: קריאת מחשבות

אם לא התחתנתם עם מדיום, כנראה שבן הזוג שלכם לא יודע לקרוא מחשבות. על אף שההנחה הזו נראית די בסיסית, רוב האנשים נופלים בה ומכשילים כך גם את הזוגיות שלהם. על אף שהיינו רוצים שבני הזוג שלנו יבינו מה אנחנו רוצים מבלי לומר, ונדמה לנו שאחרי כל כך הרבה שנים יחד הם אמורים כבר לדעת מה המחשבה הבאה שתעלה בראשנו, המציאות היא שאיננו קוראי מחשבות. לכל אחד מאיתנו יש לוגיקה אחרת, עולם אחר של העדפות ורעיונות ופרשנות אחרת לאירועים זהים. זוגות שמניחים שבן הזוג שלהם אמור להבין מה הם רוצים גם בלי לומר, נוטים לחוות אכזבות, תסכולים וקשיי זוגיות לאורך הדרך.

אחד הדברים החשובים ביותר בזוגיות הוא תקשורת טובה. אם יש משהו שאתם רוצים – בקשו אותו מפורשות, אם אתם מעוניינים שבן הזוג יעשה משהו דברו איתו על כך או לפחות רמזו באופן ברור. אם התקשורת הזוגית שלכם טובה, הזוגיות שלכם תהיה טובה גם כן ולכן חשוב להשקיע בה.

טעות מספר 5: הזנחת הזוגיות

לאחר מספר שנות זוגיות, סביר להניח שיהיו לכם ילדים, משכנתא, הוצאות ועבודה על הראש. בניסיונות לתמרן בין כל אלו אתם עשויים לסיים את היום מותשים לגמרי, והשיחות עם בן הזוג שלכם יכללו רק חלוקת הוראות עבודה ומשימות ליום המחר.

הורות היא תפקיד חשוב, אך בכדי להטען ובכדי לשמור על הזוגיות שלכם, כדאי שתמצאו גם זמן עבורה. חשוב לתכנן זמן שהוא רק עבורכם ומיועד לשמירה על שלהבת האהבה, על האינטימיות ביניכם ועל הזוגיות שלכם.

כשהזוגיות נמצאת במקום לא טוב, קשה בדרך כלל לתקן אותה ללא עזרה חיצונית. אם הגעתם למצב זה כדאי לבחון את האפשרות של ייעוץ זוגי לתיקון הקשר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה ייעוץ זוגי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.