עורך דין לגירושין

עורך דין לגירושיןגירושין בישראל

שיעור הגירושין בין בני זוג בישראל עולה מדי שנה, וזוגות רבים מתלבטים כיום בבחירת עורך הדין שילווה אותם בהליך לא פשוט. הליכי הגירושין יכולים להיות הן בהסכמה הדדית של בני הזוג באמצעות הסדר גירושין מוסכם, והן על ידי התדיינות משפטית במקרה של חוסר הסכמה בין בני הזוג. בהליך הגירושין מומלץ לגבש עמדה בנוגע לרצון בן הזוג לעניין משמורת ילדים, חלוקת הרכוש המשותף ומזונות אישה וילדים במידה ומתעורר צורך.

כיצד לבחור עורך דין לגירושין?

בחירת עורך דין להליך הגירושין אינה החלטה קלה כלל וכלל. מומלץ לבדוק היטב אודות עורך הדין שבו בוחרים לנהל את ההליך. ההשלכות של בחירת עורך דין שאינו מנוסה או לא מתאים לרצון הלקוח יכולות להיות בלתי הפיכות. חשוב לציין כי עורך הדין צריך להיות מותאם באופן אישי לרצון הלקוח ועל כן יש לבדוק מראש את האסטרטגיה אותה הולך לבחור עורך הדין.

להלן נמנה מספר טיפים לשם בחירת עורך דין לענייני גירושין:

  • בדקו אודות עורך הדין ואל תסתפקו בהמלצות מחברים או מממכרים.
  • בדקו האם האסטרטגיה ודרך הפעולה של עורך הדין מותאמת לרצונכם ולשאיפותיכם מהליך הגירושין. גילוי מאוחר של דרך פעולה לא רצויה בעיני הלקוח יכולה לגרום לעוגמת נפש רבה. כך למשל לקוח אשר לא מעוניין לפגוע במשפחתו וברגשות הילדים, עלול להתאכזב במקרה וזו דרך הפעולה של אותו עו"ד.
  • ככל שהמחלוקות בין בני הזוג מסיביים יותר וכוללים רכוש רב יותר, כך עולה מורכבות הטיפול וממילא עולה שכר הטרחה לעורך הדין. התפשרות על עורך דין זול שאינו בהכרח מנוסה ובקיא בתחום הגירושין יכול להיות בעוכריו של הלקוח שניסה לחסוך בהוצאותיו.
  • אל תלכו לעורך דין אחד לשם בדיקת הליכי הגירושין. מומלץ לשמוע חוות דעת שנייה לשם השוואה בין דרכי הפעולה והתרשמות כללית מעורך דין נוסף.

עורך הדין יכול ללוות אתכם גם בהליך גישור לגירושין – בו שני הצדדים חוסכים את המאבק הממושך בבתי המשפט במטרה להגיע להסכמה.

חשיבות עורך הדין בענייני גירושין

עבודת עורך הדין המנהל את הליך הגירושין דורשת מומחיות וניסיון רב בהליכי גירושין. כמו כן עבודת עורך הדין באה לידי ביטוי בהופעות בבית המשפט וחקירות עדים, הן בבתי הדין למשפחה והן בבתי הדין הרבניים. על עורך הדין להיות בקי בדיני המשפחה ודיני הסדרי הממון המתעדכנים מעת לעת בפסיקה הנרחבת של בתי המשפט בישראל בנושא זה.

כמו כן על עורך הדין להתמחות בתחומים נוספים הנושקים לא אחת להליך הגירושין. בקיאות בחלוקת רכוש ובתחומים מסחריים ופיננסיים יכולה לעזור רבות בהליכי גירושין מורכבים הדורשים מומחיות וידע בתחומים אלו.

תחומי מומחיות עורך דין לדיני משפחה וגירושין

עורך דין לענייני משפחה וגירושין בדרך כלל מטפל בהסכמי גירושין והסכמי ממון, תביעות לבתי המשפט ולבתי הדין. התדיינות בנושאים קשורים כמו תביעות משמורת ותביעות רכושיות, ואף בנושאים נוספים כמו תביעות לפי חוק חטיפת ילדים תביעות הגירה ותביעות גניבת זרע ותביעות בין בני זוג חד מיניים.

במידה והסיטואציה בה עומד הלקוח הינה ייחודית ודורשת ידע ספציפי בתחום, כמו משפחות דו מיניות או אלימות במשפחה, מומלץ לבדוק עם עורך הדין המיועד האם הוא בקיא בתחומים אלו והאם יש לו ניסיון בתחומים הנ"ל.

לסיכום ומסקנות – בחירת עורך דין לגירושין צריכה להתקבל לאחר חשיבה מעמיקה ובכובד ראש הראוי להחלטה חשובה מעין זו. יש לבדוק היטב אודות עורך הדין ולבחון האם דרך פעולתו עולה בקנה אחד עם רצון הלקוח. עורך דין מנוסה והבקיא בתחום דיני משפחה, יוכל לנווט את התנהלות תיק הגירושין, בין בהסכמה ובין בהתדיינות משפטית בצורה הטובה ביותר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה ייעוץ זוגי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.