בחירת שמלת כלה מושלמת

שמלת כלה

שמלת כלה היא הזדמנות להראות הכי טוב שאפשר, ולכן חשוב לבחור שמלה שמחמיאה ללובשת ולמבנה הגוף שלה, מטשטשת פגמים ומבליטה יתרונות, ובאופן כללי מהווה השקעה טובה לעלותה.

כדי לבחור שמלת כלה מחמיאה עליך לדעת תחילה מהו מבנה הגוף שלך, מהן גזרות הבגדים שעליהם את מקבלת הכי הרבה מחמאות, ואילו אזורים תרצי לטשטש באמצעות שמלת הכלה שלך.

סוגי מבנה גוף לקראת בחירת שמלת כלה

ישנם 5 סוגי מבנה שתוכלי לנסות ולשייך את עצמך אליהן. הסוג הראשון הוא המבנה הישר, זה שבו החזה והירכיים הם בערך באותו הרוחב, והמותן צרה מהם במעט. מכיוון שמדובר במראה גוף מאד פרופורציונלי, יש לו טווח רחב בבחירת שמלת כלה, החל ממחוכים בגזרת סטרפלס, ממשיך בשמלות כלה שבמרכזן יש מעין חגורה, ובחצאיות רחבות שמדגישות את האשליה של יצירת מותן.

המבנה השני, המכונה שעון החול, הוא מבנה הנחשק על ידי נשים בדרך כלל. מבנה זה דומה למבנה הישר רק שיש בו מותן ברורה. למבנה זה תתאים שמלת כלה שמדגישה את המותניים הצרים, כמו למשל שמלה בגזרת בת-הים, מחוך שמדגיש את המותן הצרה, או שמלה בעלת מוקד באזור המותניים.

המבנה השלישי, המכונה אגס, הוא זה שבו רוחב הירכיים גדול משל החזה, וביניהם יש מותן ברורה. שמלת כלה לבעלת גזרה זו תצטרך לאזן בין החלקים, על ידי סטרפלס, גזרת אמפייר, חגורה מתחת לחזה, או מחוך שנותן לחזה מראה גדול יותר, וחצאית בגזרת A.

המבנה הרביעי, המכונה משולש הפוך, הוא מבנה בו הרוחב של הכתפיים והחזה גדול משל הירכיים, ויש בו מעט מותן. במבנה זה, צריך לאזן בין חלק עליון רחב לחלק תחתון צר, ולכן יתאימו בו שמלות עם כתפיות עבות, או שרוול תחרה או שיפון חלקי. כאן שמלה עם מחשוף נאה בגזרת A, חצאית עם נפח, או חצאית המסתיימת בגובה הברכיים, יכולות לסייע לאיזון חלקי הגוף.

המבנה החמישי, המכונה תפוח, הוא מבנה בו עיקר הבטן תופסת את עיקר תשומת הלב, והיא גדולה מהחזה ומהירכיים. שמלת כלה לאשה במבנה זה, תתמקד בטשטוש הבטן וחיזוק היתרונות של הגוף, באמצעות חיתוך של השמלה באיזור המותן ויצירת אשליה של מותניים צרים יותר. אם הרגליים של הכלה יפות, שמלת כלה שאינה מגיעה עד הרצפה יכולה להחמיא גם כן. גם כאן שמלות בגזרת אמפייר ו-A יכולות לטשטש ולהחמיא עד למאד.

חשוב לקחת בחשבון גם את עניין המידות, כי למשל, מבנה אגסי על אשה מלאה או שמנה נראה שונה מאשר אצל אישה רזה. לכן יש להתייחס גם לכך, בעת בחירת שמלת כלה שתטשטש פגמים.

המלצות לבחירת שמלת כלה

אם זיהית את המבנה שלך, נסי להסתכל ברשת ובעיתונים על שמלות חתונה שמפורסמות בהן, וחפשי נשים בעלות מבנה גוף דומה לשלך, בכדי שתוכלי להתרשם מסגנונות שמלת כלה שיתאימו לך.

בקשי מסלון הכלות לתת לך למדוד שמלות בגזרות שמתאימות לך, ובאילו שלא. בחני כיצד את נראית בהן, ולאחר 3-4 שמלות שתמדדי תוכלי כבר להרגיש בעצמך אילו מהסגנונות יחמיאו לך במיוחד. אל תהססי להתייעץ עם התופרת, שמתמחה בזיהוי מבני גוף והתאמת בגדים להם, כדי לקבל השראה ליצירת השמלה המושלמת עבורך.

פוסט זה פורסם בקטגוריה הכלה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.