הלבנת שיניים לקראת החתונה

הלבנת שיניים

יום החתונה הוא היום שבו אנו מצולמים הכי הרבה, נמצאים במרכז תשומת הלב של מאות אנשים, וכן עבור מתחתנים רבים גם היום שבו נסתובב עם בגדים לבנים שעלולים להבליט את חוסר הלובן של השיניים שלנו. כל אלו וגורמים רבים נוספים גורמים למתחתנים לעשות הלבנת שיניים לקראת החתונה.

אילו שיטות הלבנת שיניים יש?

הלבנת שיניים הוא תהליך שבו הופכים את ציפוי השן ללבן יותר, על ידי טיפול בכתמים שהצטברו עליו או ציפוי השן בחומרים מלבינים. בשוק קיימות מספר שיטות להלבנת שיניים, השיטה המוכרת ביותר היא משחות להלבנת שיניים הנמכרות בבתי מרקחת, וטובות בעיקר לטיפול בכתמים קלים או לתחזוקה שוטפת לאחר הלבנת שיניים מקצועית.

בתי מרקחת רבים מחזיקים גם חומרים דמויי פלסטר המיועדים להלבנת שיניים. מכיוון שאלו מוצרי מדף, ריכוז החומר הפעיל בהם נמוך, והשיפור שיושג באמצעותן לא יהיה משמעותי מאד. מי ששיניו די לבנות ורק מעוניין לרענן את מראה השיניים יכול להסתפק בהלבנת שיניים מסוג זה, אך עבור מעשנים ושותי תה וקפה הסיכוי לשיפור משמעותי קטן בשיטה זו.

שיטה ביתית נוספת לביצוע הלבנת שיניים בבית היא שיטת הסד, במסגרתה נוצרות תבניות מותאמות לשיניים שלתוכן יוזרק ג'ל עם חומרים פעילים מלבינים, ויושאר עליו שעה שלמה בכל יום במשך שבועיים מתחילת הטיפול. שיטה זו מאפשרת הלבנה הדרגתית, וכן שימוש חוזר בסד לאחר מספר שנים אם עולה שוב הצורך בהלבנת שיניים.

השיטות המקצועיות נערכות בדרך כלל במרפאה עצמה, וכוללות טיפולי הלבנת שיניים באמצעות לייזר או נורות לד. בשיטה זו נעשה שימוש בחומר מלבין בריכוזים גבוהים יותר מאשר בשיטות האחרות, ותוך פחות מ-5 פגישות קצרות ניתן לקבל בהן שיניים לבנות למשעי.

עוד שיטה מקובלת להלבנת שיניים היא ציפוי חרסינה לשיניים, במסגרתו מוסר חלק מהציפוי הקיים של השן ונוצרת תבנית חרסינה המתאימה לשיני המטופל המודבקת על השיניים ונותנת להן מראה נקי ולבן.

לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות שכדאי לברר עליהן לפני שניגשים לבצע הלבנת שיניים, וכמובן גם מחירים אחרים לגמרי, כתלות בטיפול.

מתי כדאי להתחיל לחשוב על הלבנת שיניים לחתונה?

כפי שראינו מעלה, הלבנת שיניים אינה נעשית בן רגע והיא דורשת הכנות, התאמות או סטים של טיפולים. באם התברכתם ברופא שיניים מקצועי, מומלץ להתחיל בטיפולי הלבנת שיניים כבר כ-3 חודשים לפני החתונה, שכן אם מתגלה צורך בסתימות, טיפולי שיננית וכו' יש לסיים אותם לפני שמתחילים בהלבנת שיניים.

מכיוון שתהליכי הלבנת שיניים רבים מערבים הכנת תבניות, חשוב לקחת מרווח בטחון שיאפשר לכם לקבל שיניים לבנות לפני החתונה גם במקרה בו יהיו עיכובים בהכנת התבנית או ביטולי פגישות עם רופא השיניים שלכם.

דליפה של החומרים המיועדים להלבנת שיניים לכיוון החניכיים יכולה לגרום לכאבים, רגישות ואפילו פצעים. כדי למנוע מצב בו תרגישו תחושות כאלו ביום החתונה שלכם, מומלץ להתחיל את הטיפול מוקדם יחסית ולאפשר לסכנה לעבור.

כדאי לדעת שתוצרי הלבנת שיניים נשארים במשך כשנתיים אצל מעשנים וכ-5 שנים אצל לא מעשנים, ולכן אין סכנה שעד החתונה השיניים שלכם יהפכו לדהויות שוב. אם תרצו, תוכלו בתקופה שבין סיום הטיפולים לבין מועד החתונה להשתמש במשחות שיניים מלבינות שיבטיחו שהגוון הלבן של החיוך ישמר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה הכלה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.