עוגות חתונה – הפן האישי שלכם בחתונה

עוגת חתונה

להורים של כולנו יש תמונות שבהן הם מצולמים יחד ליד עוגת חתונה ממרגרינה אותה נתן להם האולם. מכיוון שעוגות אלו היו לא מי יודע מה מרשימות ולא ממש טעימות, הן נעלמו מהנוף בשנות ה-90, אך שבו בשנים האחרונות בווריאציה חדשה בדמות עוגות חתונה טעימות ומעוצבות בבצק סוכר.

עוגות חתונה מבצק סוכר

על אף שבצק סוכר עשה עלייה לישראל רק בשנים האחרונות, בחו"ל כמעט ואין חתונה בלי עוגה מבצק סוכר בגובה 3 קומות לפחות. עוגות חתונה אלו הפכו להיות מבוקשות מאד בחו"ל בשל יופיין וטעמיהן. גם טקס חיתוך העוגה המסורתי סייע לעוגות החתונה לחזור לאור הזרקורים, ובשנים האחרונות אף משודרת בערוצי הלייף סטייל תוכנית על הכנת עוגות חתונה מיוחדות מבצק סוכר.

בניגוד לעוגות המרגרינה וצבעי המאכל שנתנו למתחתנים על ידי האולם, עוגות חתונה מבצק סוכר מאוד מושקעות ומשקפות המון יצירתיות. מכיוון שהעוגות הללו נוצרות אישית עבור החתן והכלה ניתן לבחור אותן לפרטי פרטים. כך למשל יש זוגות שבוחרים שצבעי עוגת החתונה יתאימו לסקלת הצבעים של האירוע, יכללו פסלים בדמותם, ישקפו את הפרחים שיופיעו בזר של הכלה, או אפילו יספרו משהו על מאפייני הזוג באמצעות הפיסול בבצק סוכר שעליהם.

עוגות חתונה אלו הן למעשה בעוגות בחושות בטעמים שונים הנעטפות בבצק סוכר ומקושטות על ידי אלמנטים העשויים בצק סוכר גם כן. עוגות חתונה מבצק סוכר יכולות לכלול מספר קומות המונחות זו על זו ומחוברות על ידי אלמנטים וקישוטים במבחר צבעים.

עוגות חתונה – מה צריך לדעת לפני שמזמינים?

הזמנת עוגות חתונה מבצק סוכר נעשית כמה חודשים לפני האירוע, כדי שהפריטים הפיסוליים יוכלו להספיק להתייצב ולהתגבש, ובכדי לסייע לחתן ולכלה לקבל בדיוק את עוגת החתונה שעליה חלמו. חלק מהמקומות שיוצרים עוגות חתונה מבצק סוכר, מאפשרים לחתן ולכלה לטעום את העוגות השונות אותם הם מציעים כבסיס ולהחליט לפיכך באילו טעמים לבחור לעוגה.

 אם אתם מעוניינים לשלב בעוגה פיסולים מבצק שוקולד, עליכם לוודא כי היא תמצא במקום קריר שימנע ממנו להינמס. באופן כללי כדאי לשמור עוגות חתונה במקום קריר ולא לח, ולכן גם אם האירוע שלכם מתקיים בגן, דאגו שהעוגה תמצא במקום קריר ונטול לחות יחסית.

 בכדי להמנע מבעיות עם משגיח הכשרות של האולם או הקייטרינג שבחרתם, חשוב לוודא שלספק עוגות החתונה שלכם יש תעודת כשרות בתוקף. אם אין כזו, ייתכן שתוכלו להגיע להסדר לגבי הצגת העוגה, אך לא תוכלו לפרוס ולאכול אותה בתחומי האירוע.

 בטקס שרובו נקבע על פי סדר חיצוני, עוגות חתונה מהוות עוד מקום בו תוכלו להביע את האני שלכם. זו גם המזכרת שתלך אתכם הביתה לאחר האירוע, ולכן שווה להשקיע בבחירת עוגה טעימה לא פחות מאשר בתכנון עוגת חתונה יפה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה הצד הקולינרי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.