לשכור שירותי בר או לקנות לבד? מדריך אלכוהול לחתונה

אלכוהול לחתונה

אחד הרכיבים שהופכים חתונה לשמחה הוא אלכוהול שנמזג בשפע לכוסות וגורם לאורחים לאבד את כל תלאות היום ולהתמסר לכיף ולהנאה אותה מספקת החתונה שלכם. יחד עם מוזיקה והאוכל, אלכוהול הוא הצלע השלישית שעל פיה נשפטת החתונה, ולכן תתקלו בהצעות רבות בתחום זה. מחברות המציעות לכם שירותי בר מהארץ, מחו"ל או בר אקטיבי, ועד לחברים המציעים לכם לשים על כל שולחן וודקה איכותית וויסקי טוב ולסגור בכך עניין.

עלויות אלכוהול לחתונה

רוב האנשים מעדיפים לשדרג את הבר הבסיסי הכולל משקאות תוצרת הארץ בעצמם, או בתוספת תשלום עבור משקאות מחו"ל. על פי נתוני מתחתנים המחירים הממוצעים עבור שירותי בר נעים בין 10-25 ₪ לאורח, כתלות בטיב האלכוהול, בקיומו של בר אקטיבי במסגרתו הברמנים מגיעים לרחבה עם מבחנות אלכוהול ומחלקים אותם לרוקדים, ובתוספות נוספות כמו למשל שייקים מפירות המוכנים בבר, תוספת של בר ממתקים וכן הלאה, ועבור 2-3 ברמנים.

אלו שבוחרים לשדרג בעצמם את הבר, רוכשים בדרך כלל 3 משטחים של משקאות אנרגיה, בקבוקי וודקה לכל שולחן, כמה בקבוקי וויסקי שחלקם ממוקמים בבר וחלקם אצל קרובי משפחה המוזגים מהם לאורחים, ותוספות משקה שאהובות עליהם כמו קאווה, ייגרמייסטר ועוד.

אם קונים לבד, כדאי לבקר בחנויות אלכוהול סיטונאיות, שיתנו לכם מחירים טובים יותר ויסייעו לכם להתאים את כמות האלכוהול לאירוע שלכם. כדאי גם לבדוק בפורומי מתחתנים ואתרי יד שניה, בהם תוכלו לרכוש אלכוהול שקנו אחרים ולא נעשה בו שימוש במחירים מופחתים.

כמה אלכוהול לרכוש לחתונה?

כמות האלכוהול שתצרך בחתונה שלכם תלויה בהרכב המשתתפים, בהרגלי השתייה שלהם, בקיומן של הסעות מאורגנות לאירוע וכן הלאה. כאשר אתם מתבוננים בהרכב האורחים באירוע שלכם, העריכו כמה מהם נוטים לשתות באירוע, וכמה מהם אוהבים לשתות הרבה באירועים.

אם ישנן הסעות מאורגנות לאירוע שלכם, פחות אנשים צריכים לנהוג והסיכוי שהם יתכבדו באלכוהול גובר. אם דאגתם גם למשקאות קלים יותר באחוזי האלכוהול שלהם, כמו למשל קאווה, יש סיכוי שיותר אורחים יבחרו לשתות, משום שלרבים אחוזי האלכוהול בוודקה ובוויסקי גבוהים מדי.

ההסכם עם הבר

אם החלטתם לקחת שירותי בר, חשוב שתוודאו כמה דברים בחוזה מולם. ראשית, בררו האם לבר יש רשיון להפעלתו והאם הברמנים שיגיעו לאירוע שלכם מנוסים ויודעים כיצד להכין מגוון קוקטיילים.

שנית, ודאו כי לא קיימת הגבלה על כמות האלכוהול שתוגש באירוע. בר טוב אמור לדעת מהי כמות האלכוהול הממוצעת הנצרכת באירוע ולדאוג לדי עודפים כדי שתתאים גם לאירוע שלכם. הוסיפו בחוזה סעיף האומר שהבר ישאר פתוח עד לתום האירוע, כדי שחברת שירותי הבר שלקחתם לא תוכל להחליט שהערב הסתיים לפני שהחלטתם כך.

אם אתם משדרגים את הבר בעצמכם, הוסיפו סעיף האומר שעל הברמנים להציג את האלכוהול שקניתם בפני האורחים, וכי עליהם לשמור את הבקבוקים הריקים והמלאים עד לסוף האירוע, כדי שתוכלו לראות האם וכיצד נעשה בהם שימוש, וכן לקחת את הבקבוקים שנותרו שלמים.  

פוסט זה פורסם בקטגוריה הצד הקולינרי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.