בחרו סגנון קייטרינג שמתאים לחתונה שלכם

התמונה באדיבות קייטרינג תמרים

מהיום בו חברות קייטרינג לחתונה החלו להציע שני סגנונות הגשה שונים – הגשה לשולחנות או בופה, המתחתנים הפכו לשני מחנות שונים המאמינים כל אחד בצדקת דרכו. מכיוון שהייתם לפני חתונתכם באירועים שונים, בוודאי נחשפתם לשתי השיטות וגיבשתם את דעתכם לגביהן. עם זאת כשמגיע הזמן לבחור קייטרינג אתם מוצאים את עצמכם מתלבטים בסוגיה זו.

קייטרינג לחתונה בסגנון בופה – יתרונות

סגנון בופה הוא סגנון בו המנות נמצאות על מזנונים והאורחים מוזמנים למלא מהם כאוות נפשם וכמספר הפעמים שרק ירצו. היכולת למלא מחדש מבלי להטריח מלצר היא אחד מיתרונותיו של בופה בעיני האורחים.

יתרון נוסף הוא שחברות קייטרינג נוטות להשאיר את הבופה פתוח לאורך הערב כולו, דבר המאפשר לאירוע להמשיך ללא הפסקות ייעודיות במהלכו. באופן זה כל אורח אוכל כאשר הוא מתעייף או כאשר הסגנון המוזיקלי אינו מושך אותו לרקוד, והאירוע לא נפסק.

בופה מאפשר לאורחיך לראות את כל האוכל שהכין הקייטרינג ולהחליט מה לקחת לאחר שראה את רכיבי המנה. מכיוון שכל קייטרינג מכין את המנות בתיבול שונה ועם תבלינים שונים, מנה שנראתה טוב בתפריט יכולה להתגלות כבלתי אכילה לנו עקב המצאותו של עשב תיבול או תבלין שאיננו אוהבים.

קייטרינג לחתונה בסגנון בופה – חסרונות

יש הטוענים כי קייטרינג בסגנון בופה מתאים יותר לצעירים, בעוד שהאורחים המבוגרים מתקשים ללכת ולקחת את מנותיהם בעצמם או פשוט מעדיפים שמלצר יגיש את המזון עד לשולחן.

אלו אשר טוענים נגד בופה, מציינים גם כי כאשר הוא נפתח נוצר תור אדיר של אורחים השועטים לעברו, דבר שלא נראה אלגנטי ומרוקן גם כך את הרחבה.

קייטרינג לחתונה בסגנון הגשה – יתרונות

קייטרינג בסגנון הגשה מאפשר לאורחים לקבל את האוכל עד לשולחנם, באמצעות מלצר מטעם חברת הקייטרינג.המצדדים בסגנון זה טוענים שמדובר בהגשה אלגנטית יותר הנותן כבוד גם לצורה בה האוכל מוגש בצלחות.

בנוסף, מלצר שיודע שהטיפ שלו תלוי בטיב השירות יעשה יותר למען היושבים בשולחן וידאג לאורך הערב שכלום לא יחסר. האורחים ירגישו כך שמטפלים בהם ודואגים להם ולכן עשויים לזכור את החתונה בחיוב. אורחים רבים מעדיפים את סגנון ההגשה, משום שהם מתייחסים ליציאה לאירוע חתונה כמו ליציאה למסעדה ולכן רוצים שישרתו אותם.

יתרון נוסף של קייטרינג בסגנון הגשה הוא שהאופן בו מוגשות המנות של האירוע שונה מהאופן בו מוגשת קבלת הפנים, וההבדלה הזו יוצרת תחושה של שפע.

קייטרינג לחתונה בסגנון הגשה – חסרונות

מכיוון שכל מלצר מטפל בכ-2 שולחנות, האורחים לא אוכלים יחד, אלא בכל פעם רק קבוצה קטנה מהיושבים בשולחן מקבלת את מזונה.

מכיוון שקייטרינג בסגנון הגשה מחייב הבאת מלצרים, יש צורך לתת להם ולרב המלצרים טיפ, לצד התשלום על המנות ונוסף על זה שניתן על ידי האורחים בשולחן. משמעות הדבר היא שבסוף הערב החתן והכלה צריכים לעסוק בענייני כספים במקום להנות מערב חתונתם.

קייטרינג צריך להתאים לאירוע ולהרכב המשתתפים בו, ולכן הבחירה שלכם צריכה להעשות תוך שקלול היתרונות והחסרונות. חשוב גם לדעת כי ניתן לשלב בין השיטות בכדי להשיג מקסימום שביעות רצון מצד האורחים.

* התמונה באדיבות חברת קייטרינג תמרים
פוסט זה פורסם בקטגוריה קייטרינג. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.