החתן

בגדי חתן

על אף שלפעמים נראה כאילו מרגע שהציע נישואין, התפקיד שלו בחתונה הופך לתפקיד משנה, לחתן יש המון מעורבות, החלטות ואחריות בתהליך הפקת החתונה.

מעורבות החתן כסמן לטיב הזוגיות

מכיוון שהחתונה היא האתגר הראשון לזוגיות מוצלחת, מעורבות של החתן תחייב את בני הזוג להגיע לעמק השווה הן בבחירות והן בנושאים הכלכליים. אם הם יצליחו לעשות זאת יחד, מובטח להם שחיי הנישואין שלהם יהיו מוצלחים וקלים יותר.

בתקופת החתונה שני בני הזוג עלולים למצוא את עצמם תחת מכבש לחצים, ועליהם להיות שם אחד בשביל השני. גם אם נדמה שהכלה לחוצה יותר ושהיא זו שעושה את הכל, החתן רוצה הכרה במאמצים שלו ואוזן קשבת גם למה שעובר עליו. זוגות שיבינו שהתמיכה צריכה להיות הדדית, יצליחו להתגבר גם בעתיד על משברים.

כמה החתן מעורב בעצם?

על אף שנדמה לנו שהחתן קונה רק את החליפה הטבעות ומגיע כאורח לחתונה של עצמו, המציאות היא שלחתן יש מעורבות גדולה בתהליך החתונה. שני בני הזוג הולכים יחדיו לבחור מקום לאירוע, קייטרינג לחתונה, צלם ותקליטן. שניהם נדרשים להוציא אישור רווקות או לפתוח תיק ברבנות, שניהם מתכננים יחד את ירח הדבש, לשניהם מתוכננת מסיבת רווקים ורווקות, והאורחים משני הצדדים מגיעים, מה שאומר שכל אחד יצטרך להתמודד עם הדרישות של ההורים שלו.  נוסף על כל אלו, החתן נדרש להגיע לכל חנות טבעות שאותה מצאה הכלה, כדי לרכוש מכספו את הטבעת בה יקדש אותה, ובחלק מהפעמים גם למצוא טבעת נישואין עבורו.

רבים מניחים שבחירת חליפת חתן היא המעורבות היחידה של החתן, אך כפי שראינו יש יותר מכך. הבחירה עצמה לא מאד פשוטה, שכן אם לחתן יש סגנון מיוחד, גובה או משקל חריגים יתכן שיהיה לו קשה יותר למצוא בגדי חתן מאשר שהכלה תתקשה למצוא שמלה.

סגנונות בגדי חתן

בגדי חתן מתחלקים לכמה סגנונות מובהקים. הסגנון הראשון הוא הקז'ואלי המתאים לגברים שאינם חובבי עניבות וחליפות ושבדרך כלל מעדיפים נוחות על פני יופי ביומיום. בסגנון זה נעשה שימוש בבדי כותנה שנתפרים למראה חצי מחויט, ונותנים את השילוב בין אלגנטיות לנוחות.

הסגנון השני הוא חליפות חתן שני חלקים שכוללות מכנסיים מחויטים וג'קט. רוב החתנים שבוחרים את הסגנון הזה מאופיינים בפרקטיות, ומעדיפים חליפה סולידית בגוונים כהים, שחלקיה יוכלו לשמש אותם גם אחר כך, כשילכו לאירועים של אחרים, לראיונות עבודה וכו'.

הסגנון השלישי הוא חליפות 3 חלקים וחליפות מיוחדות. כאן ניתן למצוא עיצובים מיוחדים, צבעים בהירים, הדפסים ודוגמאות וחליפות שכוללות גם וסט יחד עם הג'קט והמכנסיים. חתנים שבוחרים בחליפות כאלו הם בדרך כלל חובבי אופנה ותשומת לב, והם מנסים לקבל נוכחות שונה משל האורחים ביום חתונתם.

לאחר בחירת החליפה, צריך להתאים את נעלי החתן, שאמורות לשלב בין נוחות מירבית לעמידה על הרגליים זמן רב וריקוד לבין אלגנטיות וחגיגיות.

מטלות החתן ביום האירוע

ביום האירוע החתן מתבקש להביא את זר הכלה ולקשט את האוטו. הוא צריך להביא איתו את הכתובה, הכיפה והטבעות ולשמור עליהן במהלך הצילומים. אחר כך עומדת לפניו הסכנה שהכוס לא תשבר בבת אחת, שהוא יתבלבל בברכות או שיסיים את הערב שפוך.

אז אחרי שראינו שהחתן מעורב ושעומדות בפניו בחירות, דאגות והחלטות שעמן עליו להתמודד, הגיע הזמן לתת לו את הכבוד והמקום בתכנון החתונה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה החתן. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.