אולם או גן?

גן אירועים, אולם אירועים

אחת השאלות הראשונות שתעסקו בהן היא מציאת מקום לחתונה שלכם. אם החתונה נערכת בתקופת הקיץ, שהיא תקופת השיא של החתונות בארץ, עומדת ביניכם הבחירה האם להתחתן בגן או באולם אירועים. לכל אחת מהאפשרויות יש את היתרונות והחסרונות שלה שחשוב להכיר לפני שמתחילים בחיפושים אחר מקום לחתונה. מדריך החתונות Reshimu ריכז אותם עבורכם:

גן אירועים – היתרונות והחסרונות

גן אירועים כולל בדרך כלל הרבה ירוק בעיניים וסביבה טבעית, ולכן בגלל המראה היפה והטבעי שלו הוא הפך בשנים האחרונות לבחירה המועדפת של מתחתנים. גני אירועים משלבים בדרך כלל בין איזור לקבלת הפנים שבו ישנם פופים וכורסאות נוחות כמו גם דוכני מזון עבור האורחים. לאחר קבלת הפנים, האורחים עוברים לאזור אחר של הגן בו נערכת החופה, ואז מושבים בשולחנות שלהם שנמצאים באזור אחר גם הם. עבור מתחתנים רבים זהו יתרון, משום שהאורחים מרוכזים בכל שלב במקום אחד ובהתרחשות אחת בלבד.

עוד יתרון לטובת בחירה בגן אירועים, הוא היכולת לבחור ספק קייטרינג לחתונה חיצוני לאירוע. אולם בדרך כלל כולל את מחיר המנה בתמחורו, אך גן מאפשר להביא קייטרינג חיצוני, מה שמאפשר גמישות גדולה יותר במחיר לאורח, והתאמה של האוכל והקייטרינג לטעמי הזוג. מכיוון שהוא רחב ידיים, גן אירועים מאפשר לזוג להביא מתקנים מתנפחים לטובת הילדים מבין הקהל, ולאפשר להם להשתעשע במהלך החתונה. לא נדיר גם למצוא גן אירועים שבו יש בריכה, שמאפשרת למתחתנים ולחבריהם להצטנן בתוכה בסיומו של הערב.

עם זאת, לחתונה שנערכת בגן אירועים יש לעיתים חסרונות שחשוב לתת עליהם את הדעת. כך למשל, בתקופות הקיץ החמות בין יוני לספטמבר, תתכן לחות גבוהה באוויר, שתגרום לאורחים שלכם להרגיש מיוזעים ודביקים. אם אתם מתכננים לבחור בגן אירועים בתקופות הללו, וודאו שיסופקו לכם מאווררים שיצננו את האוויר ואת האורחים שלכם. גן אירועים כולל בדרך כלל הרבה ירוק ופרחים, שכפי שכולנו יודעים מושכים אליהם חרקים ויתושים. בכדי למנוע מהאורחים להתגרד כל ערב החתונה שלכם, חשוב לוודא שלגן יש ריסוס נגד חרקים.

אולם אירועים – היתרונות והחסרונות

אולם אירועים הוא האופציה הקלאסית, התוחמת את האירוע למתחם אחד מקושט ויוקרתי. אולם אירועים טומן בחובו יתרונות רבים. ראשית, הוא חוסך מהזוג את הצורך להתרוצץ בחיפוש אחר קייטרינג, ולעיתים הוא מציע למתחתנים בו דיל שכולל ספקים נוספים. שנית, אולם אירועים כולל בקרת אקלים, המבטיחה שלאורחים יהיה נעים בחתונה שלכם בלי קשר למזג האוויר בחוץ.

באופן מפתיע, אחוז ניכר מהמקומות היוקרתיים בשוק החתונות הם אולמות אירועים. משמעות הדבר היא שאולם אירועים אינו המקום הארכאי שאנו זוכרים מתמונות החתונה של הורינו, אלא מקום שבו מתחתנים גאים כיום להתחתן בשל יופיו ועיצובו המיוחד.

על אף היתרונות, גם אולם אירועים אינו חף מחסרונות. כך למשל, היכולת שלכם לשנות מיקומים וגדלים קטנה יותר כאשר מדובר באולם אירועים. גם העדר הקייטרינג יכול להיות ברכה או קללה – אם למשל, המנות של האולם לא מצאו חן בעיניכם בטעימות, יתכן שתצטרכו להחליף מיקום ולא פשוט את ספק הקייטרינג שלכם.

שילוב בין גן אירועים לאולם

כיום, רבים מהמקומות לאירוע מציעים את הגרסא המשולבת בין גן אירועים לאולם. בגרסא זו, קבלת הפנים והחופה נעשים במתחם הגן, והמנות העיקריות והמסיבה נערכים באולם סמוך. במקרים רבים האולם עצמו שקוף ומאפשר לאורחים להנות מהנוף היפיפה של הגן, מבלי לחוות את הלחות.

פוסט זה פורסם בקטגוריה המקום. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.