איך בוחרים גן אירועים

החלטתם להתחתן? בשעה טובה! עכשיו מתחילות ההכנות לקראת יום החתונה המאושר, שמסמל את הכניסה לחיים כזוג נשוי. אחת ההחלטות הראשונות שתצטרכו לקבל בדרך לחתונה היא היכן להתחתן. לבחירה של גן אירועים לחתונה יש חשיבות רבה, וכדאי לקחת בחשבון שיקולים של עלויות, מיקום, מספר האורחים הצפוי, אופי האירוע הרצוי ועוד. לפניכם מספר טיפים שעושים סדר ומקלים על תהליך הבחירה.

היום המיוחד שלכם – מה יהיה אופי האירוע?

לכל זוג שמצוי בשלבי תכנון ראשוניים של יום החתונה, יש פנטזיה כלשהי – לפעמים גם יותר מאחת – לגבי אופי האירוע. זוגות רבים רוצים ליצור תמהיל כיפי של רצונות וחלומות וליצור אירוע ייחודי, חד פעמי ובלתי נשכח, שממנו ייצאו האורחים בתחושה ש"חתונה כזאת עוד לא היתה!". אז מה הפנטזיה שלכם? תפאורה מיוחדת? אוכל מפנק בחתונה? יש זוגות שחולמים על מסיבה בגן אירועים בטבע, שבו תפאורה טבעית פשוטה, כפרית וציורית. אחרים חולמים על מסיבה במדשאה רחבת ידיים, בתוככי צמחיה עשירה, לצד בריכה מוארת או בחצר של וילה מרשימה. הגדירו לעצמכם את אופי האירוע והסגנון הרצוי, וכך תוכלו להתאים את גן האירועים בקלות רבה יותר לחלומכם.

בחירה לפי מיקום

המיקום של גן האירועים הוא פרמטר חשוב שראוי לקחת בחשבון, ולהתאים גם לאורחיכם. אם מרבית האורחים ובני המשפחה שלכם מתגוררים בצפון, רצוי להתחיל בחיפוש גני אירועים מומלצים בצפון. אם מרבית האורחים הם תושבי המרכז – כדאי להתחשב ולבחור גן אירועים שמצוי בטווח הגאוגרפי שבין גדרה לחדרה. רוב האנשים מעדיפים להגיע לחתונה במיקום שסמוך למקום מגוריהם, מבלי שייאלצו לנסוע שעתיים-שלוש ואף יותר על מנת לחגוג אתכם.

אם בכל זאת בחרתם מיקום שמצריך נסיעה ממושכת עבור מרבית האורחים – למשל גן אירועים מדברי בדרום הרחוק, חשבו על אפשרויות הלינה בקרבת מקום, לטובת אורחים שיעדיפו לחגוג עמכם עד השעות הקטנות ולהישאר ללון באזור. אפשרות זו מתאימה הן לבני משפחה מבוגרים והן לחבר'ה צעירים, שחתונה עם לינה מהווה עבורם אטרקציה ומאפשרת להם לחגוג אתכם את מלוא האירוע, לשתות ולשמוח, מבלי צורך לחשוב על הנסיעה הארוכה שצפויה להם מייד בתום הערב.

התאמה לעונה ולמזג האוויר

בארצנו החמה, ניתן לחגוג בגן אירועים תחת כפת השמיים לאורך מרבית ימות השנה. עם זאת, לטובת מי שחוגגים בעונה הגשומה או בעונות המעבר, שבהן מזג האוויר הפכפך, כדאי לבדוק שבגן האירועים שבחרתם ישנה אפשרות לחגוג תחת קורת גג. ישנם גני אירועים שבהן יש שילוב מוצלח של חצר חיצונית ואולם פנימי מקורה, וניתן לקיים בהם אירוע משולב – חופה תחת כפת השמיים, גם במזג אוויר צונן או חם מאד, וארוחה נינוחה באולם ממוזג ומוגן מפגעי מזג האוויר. בחירה של גן אירועים שבו גם גינה וגם אולם, מאפשרת גיוון והתאמה על פי מזג האוויר הצפוי בסמוך למועד האירוע.

נוחות, חניה, נגישות, כשרות וכיוצא באלה

בסיור מקדים בגן האירועים, נוטים להתרשם ממראה המקום, הנוף, אפשרויות הקייטרינג, העיצוב, רחבת הריקודים וכדומה. לצד כל אלו, חשוב לשים לב לפרטים הקטנים, אך החשובים, שיכולים להפוך כל אירוע למושקע, נעים ונוח יותר עבור האורחים.

  • התחילו בבחינת החניה – האם יש די מקומות חנייה? האם החניון נוח ויוצאים ממנו שבילי גישה נוחים לכיוון מקום האירוע? חניון חולי, משופע או מרובה עשבייה, עשוי להקשות על חלק מן האורחים, או למשל להפוך בחורף לבוצי וחלקלק.
  • בדקו את השירותים במקום – מהי רמתם, האם הם נקיים ומרווחים? האם ישנם מספיק תאי שירותים? והאם ישנם שירותי נכים? באירוע ממושך סביר שכמעט כל האורחים יזדקקו לביקור בשירותים, והמראה ורמת התחזוקה שלהם ישפיע על רווחת האורחים ומידת הנאתם מן האירוע.
  • האם יש למקום תעודת כשרות? נושא הכשרות הוא עניין אישי, ונתון להחלטתכם. מרבית גני האירועים בארץ מחזיקים בתעודת כשרות. אם הנושא אינו חשוב לכם, תוכלו לוותר על הכשרות של המקום, אך כדאי להתחשב באורחיכם, ולקחת בחשבון שישנם אורחים שעשויים לחוש שלא בנוח במקרה שבו אין כשרות.
  • רשיון עסק – גם אם בחרתם גן אירועים פעיל ומוכר שיוצר רושם טוב, כדאי לוודא לפני סגירת הפרטים והחוזה שהמקום מחזיק ברשיון עסק. רשיון שהמקום בטיחותי ופועל ברשות הרשויות – רשות מקומית, משרד הבריאות, מכבי האש וכדומה, ואין סכנה שייסגר באופן מפתיע.

בשעה טובה ומזל טוב

פוסט זה פורסם בקטגוריה המקום. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.