חתונה בחו"ל – לשלב בין חתונה וטיול

חתונה בחו"ל

בשנים האחרונות חתונה בחו"ל הפכה נפוצה יותר. זוגות שהם "פסולי חיתון" על פי ההלכה היהודית, בוחרים לממש את אהבתם ונישואיהם בטקס אזרחי כחלק מחתונה בחו"ל, זוגות גאים שאינם מורשים להתחתן בו עושים עסקת חבילה של טיול וחתונה בחו"ל, וחילונים שאינם מעוניינים לעבור דרך הממסד הדתי בוחרים בכך גם כן.

איפה אפשר לערוך חתונה בחו"ל?

בשל הביקוש ההולך וגובה לחתונה בחו"ל, קמו חברות ישראליות המתמחות בכך והן מציעות לישראלים דיל מלא הכולל ליווי בירוקרטי בדרך לחתונה, אך גם מי שמעוניין לעשות זאת לבדו יכול. המקומות המבוקשים ביותר הם קפריסין הקרובה לנו, ופראג היפיפיה. זוגות גאים רבים מעדיפים דווקא את ניו-יורק, שבזכות ההיתר הכניסה לקופתה השנה 250 מיליון מרישום נישואים גאים.

כעקרון, מדינת ישראל מכבדת טקסי חתונות אזרחית שנערכו בכל העולם, ולכן אינכם חייבים להגביל את עצמכם דווקא למקומות הללו.

מה צריך כדי להתחתן בחו"ל?

קודם כל צריך כמובן להחליט מתי והיכן מתחתנים. בכדי לעשות זאת, צרו קשר עם הרשויות המחתנות של המדינה, בררו היכן ומתי תוכלו להתחתן, וקבעו מיקום, שעה ותאריך לחתונה. לאחר מכן, רכשו את כרטיסי הטיסה וסגרו שהיה במלון, כדי לוודא שתהיו שם בזמן ובמועד שנקבעו. כמובן שבכדי למנוע עיכובים מיותרים, כדאי שתוודאו שהדרכון שלכם בתוקף וכי יש יותר מחצי שנה עד שיפוג.

כדי שתוכלו לקיים חתונה בחו"ל, על עורך הטקס שלכם לוודא כי אינכם נשואים כבר. לצורך כך תצטרכו להביא תרגום מאושר על ידי נוטריון או משרד הפנים, הכולל את הרישום הנוכחי שלכם במשרד הפנים, משרדי גירושין או אלמנות שמעידים שאינכם נשואים יותר, תרגום של תעודת הלידה, וצילומי תעודת זהות או דרכון.

מכיוון שחתונה בחו"ל היא טקס שוויוני, שניכם תענדו טבעות זה לזו ולהפך. לפני שתצאו להתחתן רכשו שתי טבעות שישמשו אתכם כטבעות הנישואין שלכם.

איך הולך טקס חתונה בחו"ל?

לטקס החתונה בחו"ל לא תוכלו להביא אתכם את כל המשפחה והחברים, ולכן מדובר בטקס מצומצם משתתפים, שבעיקרו מורכב רק מהתחליף לחופה המסורתית. מקומות רבים המתמחים בעריכת טקסי חתונה אזרחיים מציעים למתחתנים בהם נגינת אורגן שתלווה אותם בשביל אל המחתן, שירותי צילום מטעמם שיתעדו את הרגע, ושירותי תרגום לשפה אותה דוברים בני הזוג.

לפני שהטקס יתחיל, תצטרכו לדווח האם אתם לוקחים את שם המשפחה של בן או בת הזוג שלכם, מצרפים אותו לשלכם או נשארים עם שם המשפחה שלכם טרום הנישואין, לטובת הבירוקרטיה שבעניין.

במהלך הטקס תצהירו על אהבתכם ומחויבותכם ההדדית, תחתמו על מסמך הנישואין שלכם, ותחליפו את הטבעות. באותו היום תחכה לכם כבר תעודת הנישואין שלכם המאושררת על ידי הסמכות המשפטית של המדינה בה תתחתנו.

כך תהיו נשואים גם מבחינת המדינה

לאחר שתחזרו עם תעודת הנישואין שלכם, גשו למשרד הפנים, ושם ישנו לכם את הסטטוס לנשואים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה המקום. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.