חתונה בטבע

חתונה בטבע

אם החלום שלכם הוא לאו דווקא אולם או גן אירועים, יתכן שחתונה בטבע תהיה הפתרון עבורכם. בניגוד לחתונה במקום אירועים מוגדר, יש מספר דברים שתצטרכו לדעת על חתונה בטבע, ושאותם כדאי לקחת בחשבון לפני שמתחילים ומחליטים.

איך מוצאים מקום לחתונה בטבע?

יש בארץ פארקים, מדבריות, חופי ים ואתרים היסטוריים מהממים שבוודאי שמתם עליהם עין כחלק מהחלום שלכם לגבי חתונה בטבע, אך לא כל אתר יאושר לכם לטובת חתונה. כך למשל, מתחתנים רבים אוהבים את מבצר אנטיפטרוס, וחולמים להתחתן למרגלותיו, אך בכדי להגשים את החלום עליהם לעבור תהליך של אישור החתונה והרשאה לערוך אותה מידי קק"ל.

במבצר אנטיפטרוס לדוגמא, כבר לא ניתנים אישורים כאלו, ולכן על כל מקום שתרצו להתחתן בו בטבע יהא עליכם לעשות בירורים עם קק"ל. במידה ותמצאו מקום לחתונה בטבע המאושר על ידי קק"ל, תצטרכו לתת צ'ק פקדון, כדי להבטיח שלא תשאירו פסולת וחורבן במקום האירוע. לאחר שתקבלו אישור קק"ל, תזדקקו גם לאישור משטרת ישראל, מכבי האש ומד"א, ויתכן שגם אישור של הרשות בתחומה נמצא מקום האירוע.

מה צריך כדי להפיק חתונה בטבע?

ראשית, כדאי לוודא שמזג האוויר יהיה נוח לעריכת חתונה בטבע. התקופה המומלצת לשם כך היא בין מאי לספטמבר, כיוון שבהם הסיכוי לגשם קטן יותר, והסיכון שהמקום שבחרתם יהפוך לאדמה בוצית קטן גם הוא. בתחילת וסוף התקופה מזג האוויר בלילה עשוי להיות נעים יותר ואפילו קריר, ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון.

חתונה בטבע שונה מחתונות באולם אירועים או גן, משום שהיא נטולת התשתית הבסיסית אפילו של חשמל ומים זורמים. נקודת ההתחלה של האירוע תהיה למצוא גנרטורים ואפשרויות תאורה שיאירו את המקום ביום האירוע, וכן שירותים מסודרים שיאפשרו לאורחים להתפנות.

גם לתחום ההגברה תצטרכו לדאוג בעצמכם או בעזרת התקליטן לחתונה שלכם, כיוון שבאזור פתוח הקול מתפזר אפילו יותר.

ריהוט לחתונה בטבע

מכיוון שאין במקום גם את תשתית ההושבה, תצטרכו להשכיר שולחנות וכסאות. יש חברות קייטרינג לחתונה שמתמחות בכך, ומציעות לצד שירותי קייטרינג מטעמם גם שירותי השכרה ושירותי עיצוב של השולחנות, וכן שירותי בר שמותאמים כולם לתנאים של חתונה בטבע. בכדי שתהיה לכם חופה במקום, עליכם לשכור חופה מחברת עיצוב אירועים, או להסתפק בחופת מוטות שתוחזק על ידי החברים במקום, בכל מקרה זכרו לשכור גם כסאות שימוקמו מול החופה.

חברות רבות מציעות פינות צ'יל אאוט להשכרה, אותן תוכלו למקם באזור החתונה לטובת האורחים שלכם. בפינות האלו האורחים יוכלו לשבת בזמן קבלת הפנים או בעת המנוחה מהריקודים.

בכדי שהאורחים שלכם ידעו להגיע, ויצליחו להסתדר, תצטרכו להדפיס להם מפה של המקום בו תתקיים החתונה, ולרכוש בעצמכם את המעטפות. עדכנו אותם לגבי טיב המקום, כדי שהנשים מביניהן לא יגיעו עם עקבים לחתונה שנערכת בחוף הים או במדבר. תצטרכו לדאוג גם לשילוט נאות כדי שהאורחים לא יתבלבלו ויאבדו לכם בדרך.

דגשים לחתונה בטבע

מכיוון שבארגון חתונה בטבע עיקר האחריות היא עליכם, אל תשכחו לעשות ביטוחים למשתתפים ולאירוע. כמו כן, אל תוותרו על הסכמים חתומים עם הספקים, וציינו בהם סעיפים שמוצאים עבורכם פתרונות גם לבעיות שעלולות לצוץ.

עליכם לדאוג בסוף האירוע לפירוק וניקיון של השטח, משום שאחרת קק"ל עלולה לפדות את צ'ק הבטחון שהשארתם אצלה. דאגו למנות צוות שיהיה אחראי על כך בסיום האירוע, ויקפיד שהספקים יקחו את כל הציוד שהביאו גם כן.

לאחר שקראתם את כל הדברים הללו, ייתכן שחתונה בטבע נראית לכם יותר כמו סיוט מאשר חלום, אבל חשוב לדעת כי יש חברות הפקה מקצועיות המתמחות בכך שיכולות להרים עבורכם את האירוע עליו חלמתם ולטפל בפרטים הקטנים. אם זהו החלום שלכם, אל תוותרו על חתונה בטבע.

פוסט זה פורסם בקטגוריה המקום. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.