נישואין חד מיניים – חתונה גאה

שמלות כלה

בישראל 2012, זוגות גאים לא יכולים להתחתן רשמית ולקבל את הכרת המדינה על נישואין שנערכו בארץ. הפתרון של רבים מהם הוא חתונה בחו"ל וטקס אזרחי בארץ בו הם מצהירים על היותם זוג נשוי בארץ, לאחר ששבו מחו"ל.

גאים לחתן אתכם

נכון להיות 11 מדינות בעולם הן מובילות החזית בתחום הנישואין החד מיניים, והן כוללות את המדינות הסקנדינביות (נורווגיה, שבדיה, דנמרק ואיסלנד), את בלגיה והולנד, את ספרד וארגנטינה ואת קנדה ודרום אפריקה. בנוסף למדינות אלו, גם אזורים מסוימים בארה"ב (כמו למשל ניו יורק) מאפשרים קיום של חתונה גאה בתחומם, וכן גם מקסיקו סיטי.

באזורים אלו זוגות גאים יוכלו להתחתן בטקס אזרחי, המתקיים בעירייה או על ידי נציג העירייה במקום שנבחר. בטקס בני הזוג יחליפו את ההתחייבויות שלהם, ומאותו רגע והלאה הם יוכרו כזוג נשוי. מדינת ישראל מכירה בטקסים כאלו שלא נערכו בתחומה, כך שאם הזוג יגיע עם תעודת הנישואין שלו למשרד הפנים, הוא יוכל להחליף את המצב המשפחתי לנשוי.

חתונה גאה בארץ     

רוב הזוגות הגאים שמתחתנים בחו"ל, בוחרים גם לערוך טקס בארץ, עם האנשים הקרובים להם והאהובים עליהם. טקס מסוג זה יכול להערך הן באולם אירועים, הן במסעדות שמאפשרות אכלוס למספר המשתתפים, והן במועדונים המשמשים גם כן לעריכת אירועים.

בטקסים הללו מתקיימת גם כן הקראת התחייבויות הדדית בין בני הזוג,, והטקס מנוהל על ידי חבר אהוב ומקובל על שניהם, או עורך טקסים חילוני ושוויוני. מכיוון שבטקס חתונה גאה אין כתובה וחוקי טקס, בני הזוג יכולים לבחור את הכללים בעצמם, להחליט מה יהיו הטקסטים שנקראים במהלכה, מה יאמר לפני החלפת הטבעות, והאם תהיה שבירת כוס ועל ידי מי.

דווקא העדר כללי טקס קבועים מאפשרים לחתונה גאה להפוך לאירוע אישי ואינטימי יותר מחתונה הטרוסקסואלית שעוברת דרך הרבנות, ומאפשר המון ביטוי עצמי וביטוי ליצירתיות של בני הזוג.

חתונה גאה הפכה לנפוצה יותר בשנים האחרונות, כך שאם תגיעו לחפש מקום לאירוע כשתי כלות או כשני חתנים, הסיכוי שירימו מולכם גבה הולך וקטן.

למה בכלל כדאי לזוג גאה לחשוב על חתונה?

חתונה היא סמל לאהבה ולשאיפה לחיות יחד עד שמזדקנים. גם זוגות גאים שחשים ככה, רוצים להביע את המחויבות והאהבה שלהם, ולכן חתונה גאה הפכה למצרך מבוקש גם בקהילת הלהטב"ק.

על אף שזו הסיבה הכי רומנטית, היא אינה הסיבה היחידה. זוגות גאים רבים מחליטים להביא יחד ילד לעולם באמצעות תרומת זרע, הורות משותפת או פונדקאות. חתונה מקלה על בן או בת הזוג שתאי המין מהם התפתח הילד אינם שלו או שלה, לשמש כהורה לילד וכאפוטרופוס שלו בעת הצורך.

גם בתחומים רבים יש העדפה מתקנת לזוגות נשואים, ולכן חתונה גאה יכולה להתגלות כשוות כסף בעת קניית דירה, רכישת מנויים, קבלה למעונות הזוגות באוניברסיטה, קבלת אשרות עבודה בחו"ל וכן הלאה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה המקום. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.