חתונה קטנה – יתרונות וחסרונות

חתונה קטנה

חתונה קטנה, כזו שבה כל הנוכחים מכירים את המתחתנים, ואף אחד לא מרגיש שחטף "דו"ח", היא החלום של מתחתנים רבים. במאמר זה נציג את היתרונות והחסרונות של חתונה קטנה, ונאפשר לכם לבחון האם משתלם לכם להגשים את החלום.

יתרונות חתונה קטנה

חתונה היא אקט של אהבה בין בני הזוג, ומתחתנים רבים היו רוצים שמי שיהיו שם איתם הם האנשים שאכפת להם, שיתרגשו ושישמחו בשבילם. חתונה קטנה היא חתונה שבה כל אורח נבחר בקפידה ובדיוק מהסיבות הללו, והיא הופכת את הטקס לאישי ומרגש יותר עבור המשתתפים בה.

בנוסף, בחתונה רגילה וגדולה, לפחות שליש מהאנשים שמגיעים היו שמחים לוותר על ההזמנה, אך מרגישים מחויבים כי משפחותיהם של המתחתנים הגיעו לאירועים שלהם. עריכת חתונה קטנה שוברת את המעגל, ופותרת אתכם המתחתנים ואת הוריכם מללכת לעשרות אירועים רק משום שעורכיהם היו בחתונה שלכם, וחוסכת לכם כך גם הרבה מאד כסף על מתנות לחתונות של אחרים.

אם יש לכם העדפות לא רגילות, כמו למשל חתונה טבעונית או חתונה שאינה "שגרתית" ואתם מאמינים שאנשים שרחוקים מכם לא יצליחו להתחבר אליה ולהבין, ואולי אפילו יסבלו, האפשרות של חתונה קטנה עשויה להיות נהדרת לכם. כך תוכלו להזמין רק את מי שמתחבר לרעיון שלכם או מוכן להשלים איתו, ותשאירו את הקטנוניות והרינונים של מוזמנים לא מתאימים לאופי האירוע מחוץ לאירוע שלכם.

חתונה קטנה מתאימה גם לאירועים שאינם עוברים דרך הרבנות, כמו למשל חתונה גאה או חתונה חילונית, משום שעדיין במדינת ישראל קשה לרוב האורחים לעכל את אלו, חתונה קטנה שבה כל מי שנוכח שמח בשמחתכם ומברך על בחירתכם היא אידיאלית.

חסרונות חתונה קטנה

חתונה ישראלית ממוצעת כוללת 300 משתתפים, ולכן רוב המקומות לאירועים מגדירים את מספר המשתתפים הזה כסף. מנגד, מסעדות שהפכו למקום פופולארי לעריכת חתונה קטנה, מוגבלות לעד 100 אנשים במקרה הטוב. אם אתם נמצאים בטווח, יתכן שיהיה לכם קשה יותר למצוא מקום לחתונה שיתאים לצרכיכם.

קשה יותר לכסות את עלות האירוע כשמדובר בחתונה קטנה. כיסוי האירוע מתרחש כאשר האורחים מביאים צ'ק גדול יותר מהמנה שמתקבלת בחלוקת העלות של החתונה במספר האורחים. מכיוון שיש פחות אורחים, העלות לאורח גדולה יותר, ולכן לא בטוח שהם יכסו את עלות המנה שלהם אפילו.

יתר על כן, מחיריהם של קייטרינג לחתונה קטנה והמקום לאירוע, גדלים משום שכמות מוזמנים קטנה לא מכסה לפעמים את עלות ההפעלה, ולכן יש מחירים אחרים, גבוהים יותר, לחתונה קטנה.

חתונה קטנה יכולה ליצור חיכוכים עם ההורים, שרוצים להזמין את כל מי שהיו באירוע שלו, את כל המשפחה הרחוקה ואפילו את השכנים. מכיוון שתאלצו להגביל את כמות המוזמנים מכל צד, תוכלו לצפות לויכוחים, ניסיונות למשא ומתן על מספר האורחים, טרוניות ועצבים בהכנת רשימת המוזמנים לאירוע.

אז מה לבחור?

הבחירה בחתונה קטנה צריכה להעשות הן מתוך הרצון האישי שלכם והן מתוך לקיחה בחשבון של העלויות וההשלכות של חתונה כזו. עשו את הבירורים הנדרשים בכדי לקבל החלטה מושכלת, דברו אחד עם השניה על ההעדפות שלכם, ותראו האם תוכלו למצוא את עמק השווה בין ריצוי ההורים לבין החלומות שלכם.

פוסט זה פורסם בקטגוריה המקום. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.