החופה

טקס חופה

השיא של יום החתונה היא החופה, שבה הזוג הופך לבעל ואשה, וככזו יש המון דברים שניתן לעשות כדי להפוך אותה למושלמת.

ראשית על בני הזוג להחליט איזה עיצוב חופה יבחרו. במקומות שבהם אין חופה קבועה ביכולתכם לבחור מבין מגוון של חופות את זו שמתאימה לאירוע שלכם. לאחר שתבחרו את צורת החופה תוכלו להעזר בשירותי מעצב אירוע להוספת פרחים וקישוטים שיהפכו את החופה  ליפיפייה.

כניסה לחופה

צעידת הכניסה לחופה חשובה גם היא, ועליכם להחליט כיצד תצעדו – כל אחד עם הוריו? קודם כל ההורים ואחר כך אתם? ההורים מחכים לכם מתחת לחופה? האבות עם החתן והאמהות עם הכלה וכן הלאה.

בכל מקרה, החתן יצטרך לעצור במהלך הדרך ולכסות את פני כלתו באמצעות ההינומה שלה.

לאחר שהחלטתם כיצד תצעדו לחופה עליכם להחליט מה יהיה השיר שילווה אתכם לחופה.

לתקליטנים רבים יש רשימות שירים מומלצים, אך כדאי גם לבחון האם השיר אותו אתם מגדירים כשיר שלכם יכול לעבוד כשיר כניסה.

לצד שיר הכניסה, כדאי גם לבחור את שיר היציאה מהחופה – בדרך כלל מדובר בשיר שמח וקצבי, וגם עבורו יש לתקליטנים רשימות ייעודיות.

לפני ההליכה לחופה יש כלות שקוראות את ברכת הכלה, וכיום נפוץ גם להקליטה ולשדר אותה לקהל בקולה של הכלה לפני תחילת הטקס.

בשנים האחרונות גם שופרות הפכו לחלק לגיטימי ומבוקש בזמן ההליכה לחופה. ברב המקרים, תוקעי השופר נותנים את אות הפתיחה לצעדת המשפחות והזוג.

עוד אטרקציה אהובה היא פירוטכניקה של זיקוקים שמלווים את החתן והכלה בדרכם אל החופה.

קיימת אפשרות לקנות זיקוקים  שיודלקו על ידי האורחים בתחילת הצעידה, או כאלו שיחוברו לצידי השביל באמצעות מומחה זיקוקין ופירוטכניקה מוסמך.

זוגות רבים בוחרים גם להשתמש בילדים קטנים מבין קרובי המשפחה והאורחים כשושבינים.

הם מציידים את השושבינים בסלסלאות ובעלי כותרת של ורדים ואלו הולכים לפני הזוג ומפזרים אותם על הרחבה לפניהם.

טקס החופה

גם טקס החופה עבר שינויים ושדרוגים וכיום ניתן למצוא רבנים מזמרים המלווים את הטקס בשירתם, וכתובות מעוצבות שנראות מהממם בצילומים של יום החתונה. גם רבנים רבים ששייכים לצהר ומומלצים על ידי מתחתנים הופכים את הטקס לנעים יותר, מתבלים אותו בהומור, ואפילו מוותרים על הקראת סכום כתובה במידה והזוג מבקש זאת.

הצלמים כבר מנוסים בלצלם את האירועים השובים ומבטיחים שיהיו לכם תמונות מכל השיאים של הערב. למעשה, גם הרבנים מתורגלים כל כך עד שיאמרו לכם להרים את הכתובה ולאחוז בה יחד לטובת הצילום, להראות את האצבע עם הטבעת למצלמה וכן הלאה.

כלות רבות נוהגות לומר כמה מילים לבן זוגן ולתת גם לו טבעת נישואין, ויש כיום רבנים רבים שמאשרים זאת. הכלות יכולות לבחור האם להקליט זאת מראש, משש שיתרגשו מדי במהלך הטקס או האם לומר זאת בזמן אמת.

אחת האטרקציות האהובות, היא זיקוקים שמתפוצצים בשמים בצבעים ובקול רגע לאחר שבירת הכוס ונותנים את האות לפתיחת החגיגות. לאחר החופה מתחילה המסיבה האמיתית, שלה חיכיתם כל הזמן הזה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה לב האירוע. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.