איך בוחרים צלם חתונות?

צלם חתונות

צלם חתונות טוב, ישאיר אתכם עם מזכרת בלתי נשכחת מהיום המאושר בחייכם, יקלוט את הרגעים הקטנים ששווים הנצחה, ויגרום לכם ולכל מי שמסתכל בתמונות החתונה שלכם לחייך, להתרגש ולהרגיש. הרשת מלאה באתרים הטוענים להתמחות בצילום אירועים, ולכן החלטנו לרכז עבורכם מספר טיפים לבחירת צלם חתונות שיתאים לכם.

מה מרגיש לכם נכון?

צילום חתונות הוא שם גנרי להמון סגנונות. יש צלמי חתונות שבוחרים ללכת על תמונות אומנותיות, משתמשים המון בחשיפת שחור-לבן, בהתמקדות על פרט מתוך תמונה גדולה, וביצירת אווירה.

אחרים מתמקדים בלתפוס את המתחתנים במצב הכי טבעי ונינוח שלהם, וקבוצה שלישית של מומחי צילום חתונות מעולה בלביים זוגות ביישניים ולהוציא מהם את התנועות והרגש הנדרשים לביצוע התמונות.

צלם חתונות טוב הוא צלם שלוכד רגש בתמונות שהוא מצלם. כך למשל, צלם טוב יכול לגרום לכם להבין שהכלה שבתמונה מחבקת את החברה הכי טובה שלה, שאלו החברים של החתן שבאו לשמח אותו, ושאלו ההורים שמרוצים להיות במעמד הזה, בלי שתכירו את אף אחד מהמצולמים, אלא רק תרגישו את זה מתוך התמונה.

כאשר אתם נכנסים לאתר צילום חתונות, שמרו את האתרים בהם התרגשתם והשאירו אותם פתוחים. לאחר שניפיתם את רוב האתרים, בדקו ברשת ביקורות על כל צלם חתונות שאתרו נשאר פתוח, ותראו לאיזו מהקטגוריות הוא שייך, ואיך הביקורות על העבודה שלו ומולו.

השוואת מחירים

קיימת שונות אדירה בין ספקים של צילום חתונות, כתלות בחבילה אותה הם מציעים, בשעות ההתחלה והסיום ובמספר הצלמים שיגיעו לאירוע.

בכדי להצליח להשוות בין צלמי אירועים, עליכם ליצור בסיס משותף, ולהחליט מהי החבילה שבאמצעותה תשוו בין הצלמים שבחרתם.

החליטו על מספר הצלמים באירוע, האם תרצו צילום וידאו או לא, האם תבחרו בטכנולוגית HD או לא, האם תצאו לצילומים מקדימים, האם תעשו צילומי רווקות, האם תרצו את הצלם בשלבי ההתארגנות, האם תרצו אלבום מעוצב דרכו וכן הלאה. כאשר יהיו לכם את התשובות לכל השאלות הללו, תוכלו להשוות את הצעת המחיר בין כל הספקים לצילום אירועים עמם תשוחחו.

פגשו את הצלם

אין תחליף לרושם ולכימיה שנוצרים בפגישה משותפת עם צלם חתונות, ולכן לאחר שסיננתם את המתמודדים שלכם גם על בסיס מחיר, צאו להפגש עם הנבחרים שביניהם, כדי שתוכלו להכיר אותו ולבחון האם אתם מרגישים איתו בנוח, ובכדי שהצלם חתונות יוכל להכיר אתכם ולהציע הצעות צילום מתאימות.

אם אתם נפגשים במשרדו של צלם חתונות, שאלו אותו האם תוכלו לראות אלבומים שלמים מחתונות אחרונות, כך תוודאו שהתמונות הטובות מהאתר אינן שושנה בין החוחים אלא באמת איכות העבודה שלו.

חוזה לצילום חתונות

כפי שפתחנו ואמרנו, התמונות הן המזכרת המרכזית שלכם מהאירוע, ולכן חשוב שתגבו בחוזה את ההתקשרות עם צלם החתונות שתבחרו. ראשית, וודאו שהוא ולא מישהו מטעמו יצלם אתכם ביום האירוע. הקפידו שמספר הצלמים עליו סיכמתם יופיע בחוזה, כמו גם פרטי האירוע.

אם אין הגבלה על כמות התמונות הוסיפו גם את זה בחוזה, ואם אתם מעוניינים בדיסק עם התמונות, בררו האם זה אפשרי וכרוך במחיר נוסף, כיוון שמקומות רבים המציעים צילום חתונות מאפשרים רק לקנות עותקים נוספים, ולא לקבל דיסק עם כל התמונות. הגדירו בחוזה שתוכלו לעשות שימוש עצמי בתמונות כולל העלאתם לפייסבוק, מבחינת זכויות יוצרים.

סכמו גם תוך כמה זמן מהחתונה תקבלו את התמונות, הסרט, הקליפ והאלבום המעוצב, והגדירו פיצוי בחוזה למקרה של איחור. סכמו גם את תנאי התשלום, כך שלא תשלמו את כל הסכום לפני שיש בידכם את התוצרים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה לב האירוע. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.