שירי חתן כלה

שירי סלואו ראשון בחתונה

בחרתם כבר את שיר החופה המרגש  ואת השיר שילווה את סיום החופה ושבירת הכוס? ברכותינו! צלחתם מהמורות לא פשוטות. מה שנותר עכשיו, הוא לבחור את השיר שילווה את הריקוד הראשון שלכם כזוג נשוי, שניכם יחד על רחבת הריקודים, ברגע רומנטי להפליא.

ריקוד חתן כלה – כך תבחרו את השיר המתאים

בחירת שירים לחתונה היא פרויקט מורכב, בעיקר בגלל הרצון לקלוע עם השיר המתאים, כזה שירגש, ישמח, ושתהיה לו משמעות מיוחדת, קודם כל לכם, הזוג המאושר, אבל גם כזה שישפיע על כל האורחים.

אחרי שבחרתם את השירים שילוו את החופה, בתחילתה ובסופה, הגיע הרגע בו תתמקמו ברחבת הריקודים ותרקדו לצלילי שיר שבחרתם, את הסלואו הראשון.

גם כאן, הבחירה היא לגמרי שלכם, וההמלצה היא לבחור בשיר שמדבר אליכם, אהוב עליכם ואולי מזכיר לכם חוויה או רגע משותף לכם.

חלק משירי האהבה, או כאלה שנתפסים ככאלה, הם למעשה שירים שמדברים על נושאים שרחוקים מאהבה וזוגיות מרחק רב. לכן, אם החלטתם על שיר מסוים, מומלץ להקשיב למילותיו עד הסוף ולוודא שלא מדובר על שיר שרומז על שברים בזוגיות, או בכלל, מדבר על הכל חוץ מאהבה.

אם מדובר בשיר לועזי ועברית היא שפת האם שלכם, הקשיבו ביתר תשומת לב, כדי לא לגלות ששיר כמו

Bonnie Tyler – Total Eclipse of the Heart

אז איך בוחרים שירי סלואו נכונים?

בדרך כלל שיר הסלואו הראשון הוא כשמו, איטי (slow), שקט ורומנטי. אבל זו רק המלצה, או סוג של סטטוס קוו. אם מתחשק לכם להקים את כל האורחים על הרגליים ולהצטרף אליכם, אין שום חוק שאומר שאי אפשר. לכן, אם אתם זוג אנרגטי, שמח ועליז שדווקא רוצה לפזז על הרחבה החל מהרגע הראשון, בחרו שיר שמח, שיר משמח, ויודעים מה? הוא גם לא חייב לדבר על אהבה. ואם כן, אז אחד מהנפלאים, שיר של כל הזמנים, שמח ואנרגטי, הוא שירו המיוחד של מוש בן ארי "אנצל". מובטח לכם שרחבת הריקודים לא תשאר מיותמת זמן רב.

חושבים בכל זאת על שיר שקט ורגוע? לא חסרים שירי אהבה נהדרים, למשל, שיר מקסים   Who You Love של  John Mayer שמדבר פשוט על אהבה שמתפתחת ומתעצמת. עוד שיר רומנטי להפליא הוא "ממעמקים" של עידן רייכל. עוד שיר מרגש ויפה להתחיל בו את הריקוד הראשון שלכם כמר וגברת.

עוד שיר סלואו רומנטי להפליא, שמתחיל מאד רגוע וממשיך בקצב דיסקו נהדר הוא השיר A Sky Full Of Stars של קולדפליי. שיר כיפי.

 

וממה להתרחק?  משירים שיש בהם משמעויות נסתרות, שלא רק שאינן קשורות לאהבה, הן גם מדברות על פרידה, אכזבה, תלות, שגעון וחלילה מוות. שיר כמו crazy של אירוסמית הוא שיר שלכאורה מדבר על אהבה אבל אם חופרים קצת מגלים שמדובר על גבר שפיתח תלות אובססיבית, כמעט על סף שגעון מאהבה, ממש כמו שירו של סטינג שמדבר על סטוקר מטרידן ולא על אהבה טהורה.

שירים שיש בהם כפל משמעות לא חייבים להיות גרועים להשמעה, אבל כדאי שלפחות תדעו מה עומד מאחוריהם למשל השיר של עמיר בן עיון "ניצחת איתי הכל" מדבר על מוזיקה ולא על אשה, ועדיין, אחד השירים השווים. גם בסלואו.

פוסט זה פורסם בקטגוריה לב האירוע. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.